Ładowanie Wydarzenia
To event minęło.

Już 15 września w Wiśle odbędą się kolejne zawody z cyklu Pucharu Polski w Dogtrekkingu. Zawodnicy z całej Polski przyjadą ze swoimi psami aby wziąć udział w największej tego typu imprezie w Polsce. Na wszystkich amatorów marszów i biegów z czworonogami czekać będą dwie malownicze trasy prowadzące przez Beskid Śląski.

Dogtrekking polega na pokonaniu własnym tempem w towarzystwie psa jednej z dwóch tras (15 km oraz 25 km) w oparciu o mapę. Warto jednak zaznaczyć, że nie są wymagane szczególne umiejętności w posługiwaniu się nią, a organizatorzy przed startem objaśniają trasę i punkty kontrolne, do których należy dotrzeć. Organizator zapewnia bufet na trasie oraz posiłek regeneracyjny na mecie. W imprezie blisko połowę uczestników stanowią rodziny, które mogą wystartować wspólnie z jednym psem w kategorii rodzinnej.

W dogtrekkingu może wystartować każdy z niemal każdym psem (ograniczenia dotyczą wieku psa oraz młodzieży startującej bez opiekuna). Wyjątkową cechą imprezy jest jej różnorodność. Na starcie spotykają się sportowcy z szybkimi psami, którzy pokonują najdłuższą 25 km trasę w około 2 godziny jak i rodziny, które najczęściej traktują udział czysto rekreacyjnie, skupiając się na radości płynącej ze wspólnego spędzania czasu na łonie natury z psem. Dodatkowo w tracie imprezy odbywają się otwarte warsztaty z lekarzem weterynarii, gdzie można nauczyć się m.in. jak udzielać pierwszej pomocy psu. Kibice oraz zawodnicy będą również mieli możliwość zobaczenia pokazów psich sportów oraz psów służbowych policji i GOPR.

Program zawodów w Wiśle:

piątek: 19.00–20.00 – zgłoszenia, potwierdzanie zgłoszeń, odprawa weterynaryjna (dla osób przyjeżdżających w piątek)

sobota:
8.00–9.00 – zgłoszenia, potwierdzanie zgłoszeń, odprawa weterynaryjna
9.45 – odprawa techniczna
10.00 – START mini i mid
15:00 – pokazy umiejętności psów służbowych policji i GOPR.
16.00 – warsztaty prowadzone przez lekarza weterynarii
17.00 – dekoracja (godzina może ulec zmianie w zależnościod powrotów z trasy)

Sponsorem Głównym imprezy jest firma Bayer producent preparatów przeciwkleszczowych Advantix.
Partnerem Pucharu Polski w Dogtrekkingu jest miasto Wisła.
Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: www.dogtrekking.com.pl