Ładowanie Wydarzenia
To event minęło.

7 sieprnia do Wisły zawita wyścig kolarski 75. Tour de Pologne. Podczas etapu numer IV z Jaworzna do Szczyrku, na trasie liczącej 179 km zawodnicy będą zdobywać punkty na trzech Lotnych Premiach LOTTO – w Mysłowicach, Chełmie Śląskim i Wilamowicach oraz na czterech Górskich Premiach TAURON I kategorii – dwukrotnie Zameczek oraz Salmopol. Po pokonaniu dwóch niespełna 20-kilometrowych rund w górach kolarze zafiniszują w Szczyrku. Emocji na pewno nie zabraknie.

75. Tour de Pologne UCI World Tour to kolarska liga mistrzów na wyciągnięcie ręki. Jedyna okazja w roku, żeby na polskich drogach obserwować najlepszych zawodników w światowym peletonie. Lata doświadczeń Czesława Langa i LANG TEAM, każdego roku owocują rywalizacją na jeszcze wyższym poziomie. Wyścig, która przed nami potrwa od 4 do 10 sierpnia. Pokonując trasę kolarze odwiedzą również Wisłę.

Według planu peleton wjedzie do naszego miasta w godz. 14:45-15:00 od strony Szczyrku przez Salmopol. Następnie miną skocznię im. Adama Małysza i skręcą w lewo, by przejechać koło Rezydencji Prezydenta RP i zaliczyć premię górską. Stamtąd, na pełnym gazie, peleton przejedzie przez centrum miasta. Kolarze pokonają dwie takie pętle,  zaliczając premię specjalną na głównym deptaku w centrum miasta. Z Wisły peleton wyjedzie przed 16:30